Weer weinig Grutto’s grootgebracht in Noord-Holland
Bron: NHD, editie Dagblad Zaanstreek 16 juli 2026
De dalende lijn blijft zich voortzetten. Ook 2026 gaat de boeken in als een matig weidevogeljaar.
“Het voorjaar begon goed, met veel legsels,” zegt boswachter Erwin Schellinger van Landschap Noord-Holland. Door droogte en predatie viel het uiteindelijke broedsucces echter tegen, ondanks dat het een goed muizenjaar was.
De cijfers zijn nog niet allemaal op een rijtje gezet, maar inmiddels is wel duidelijk dat het een tegenvallend weidevogelseizoen is geweest in Noord-Holland.
Ecoloog Ron van ’t Veer : “Normaal gesproken hoor je begin juni veel alarmerende Grutto’s. Een teken dat ze jongen hebben en die waarschuwen. Dit jaar was het opvallend stil.”
Aanvulling van de redactie website:
De geluiden uit met name Zuid-West Friesland zijn gelukkig beter. Daar lijken redelijk wat jongen vliegvlug te zijn geworden. Of het allemaal genoeg is om de achteruitgang van onze nationale vogel te stoppen moet blijken als de cijfers van alle gebieden bekend en verwerkt zijn.